Promocja w wyszukiwarce internetowej

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google jest to niezwykle długotrwały proces, który w końcowym efekcie przynosi owoce w postaci podwyższenia rankingu danej witryny internetowej w wynikach wyszukiwania. To z kolei przekłada się na wielokrotne zwiększenie liczby odwiedzin strony, a co za tym idzie, może skutkować nowymi zamówieniami od klientów.

Promocja w wyszukiwarce internetowejPozycjonowanie w Google to w wielu przypadkach potencjalny zysk rzędu nawet dziesiątek tysięcy złotych. Niestety źle przeprowadzone pozycjonowanie, oznacza utratę nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Warto pamiętać o tym, że nieumiejętnie prowadzone działania SEO, łamanie wytycznych Google skutkuje zazwyczaj nałożeniem na stronę kary. Może być ona mniej lub bardziej dotkliwa, ale trwać może nawet kilkanaście miesięcy.

Pozycjonowanie dla dokładnie zdefiniowanych słów kluczowych nie jest jednak jedyną alternatywą dla reklamy naszej witryny w sieci. Bardzo skuteczne, lecz jednocześnie przynoszące pierwsze efekty dopiero po wielu miesiącach, jest pozycjonowanie z wykorzystaniem artykułów, które promują zleceniodawcę, czyli na przykład przy zastosowaniu Public Relations i wysokiej jakości stron odsyłających.

Można również oszczędzić nieco na wynajęciu dobrego specjalisty do spraw PR i wypozycjonować witrynę internetową treścią stworzoną własnoręcznie. Obecnie jest to jedno z najlepiej funkcjonujących rozwiązań. Jego zalety to przede wszystkim brak jakichkolwiek kosztów zewnętrznych oraz fakt, że może je przeprowadzić praktycznie każdy, bez względu na to czy posiada specjalistyczną wiedzę czy też nie. Z drugiej jednak strony, aby takie działanie było skuteczne, należy poświęcić na pozycjonowanie przynajmniej kilka godzin tygodniowo.

Warto więc przemyśleć strategię pozycjonowania własnej witryny internetowej, aby przyniosła ona jak najlepsze efekty bez zbędnego drenażu portfela.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *