Pozycjonowanie w Google – kiedy rozpocząć?

Pozycjonowanie w Google – kiedy rozpocząć?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej zawsze związane jest z załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności wymaganych przez prawo oraz z przygotowanie m się do realnego świadczenia usług czy sprzedaży produktów. W dzisiejszych czasach niezwykle ważnym elementem takiego przygotowania jest stworzenie strony internetowej, a zawsze ważne było wypromowanie swojej działalności tak, by potencjalni klienci byli w stanie ją znaleźć i by mogli realnie skorzystać z oferowanych produktów. Obecnie taka promocja oznacza w dużej mierze pozycjonowanie w Google, ale jak wszystko inne, jest to inwestycja i należy się zastanowić, czy warto jej dokonać już na samym starcie firmy, czy tak jak wielu przedsiębiorców to robi, po zdobyciu pozycji na rynku lokalnym, gdzie cały czas rozpoznawalność Internecie ma jeszcze mniejsze znaczenie.

Pozycjonowanie strony i strona pod pozycjonowanie

Z punktu widzenia specjalisty od pozycjonowania w Google jest to rozróżnienie pomiędzy tym, czy stronę internetową będzie tworzyła osoba odpowiedzialna za pozycjonowanie w Google, czy będzie on wykonana przez specjalistę od ładnego wyglądu witryny. Te dwie rzeczy oczywiście nie muszą stać w sprzeczności ze sobą i specjaliści SEO są zazwyczaj bardzo biegli w tworzeniu stron dla swoich klientów, ale pominięcie aspektu SEO powoduje zawsze zmniejszenie kosztów. Na początku działalności gospodarczej największym ryzykiem są wysokie koszty, które mogą zniszczyć firmę zanim się ona jeszcze rozwinie. Redukowanie kosztów jest działaniem rozsądnym, ale nie w tym przypadku.

Pozycjonowanie w Google wymaga nie tylko działań dookoła samej strony internetowej, wpisywania jej w odpowiednie sieci powiązań i tworzenia dodatkowych materiałów (więcej na ten temat tutaj), ale wymaga również odpowiedniej struktury samej strony internetowej. Gotowe strony internetowe można przekształcać na bardziej przyjazne dla robotów wyszukujących i indeksujących informacje w Internecie, ale stworzenie strony od podstaw jest zawsze łatwiejsze i skuteczniejsze oraz bardziej efektywne ekonomicznie od jej przerabiania.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *