Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych

Każdy właściciel strony ma jeden cel-chce, aby na jego stronę weszła jak największa ilość osób. Jest to ważne, bez względu na to jaką tematykę ma strona i jaką spełnia funkcję. Jeżeli jest to strona sklepu to im więcej osób wejdzie na nią, tym więcej jest potencjalnych klientów. Podobnie jest kiedy strona jest stroną firmy oferującej dane usługi np. budowlane im więcej będzie wejść tym większa szansa, ze ktoś skorzysta z usług przedsiębiorstwa. Wejścia na stronę liczą się również dla osób, które na swojej stronie mają reklamy Adsense i innych reklamodawców.

Jak ktoś może znaleźć naszą stronę?

Jeżeli ktoś zna adres naszej strony lub jej nazwę znalezienie jej w wyszukiwarce nie będzie problemem. Inaczej mają się sprawy jeżeli ktoś szuka informacji na dany temat/sklepu/firmy usługowej. Najczęściej wpisuje wtedy słowa kluczowe takie jak „usługi budowlane Katowice”. W wyszukiwarce pokazują się wtedy po kolei wyniki, gdzie na pierwszym miejscu jest strona, która ma najwięcej wejść i najwięcej odsyłaczy.

Co zrobić, aby nasza strona pokazywała się na pierwszym miejscu w wyszukiwarce?

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowychJeżeli chcemy by nasza strona była wysoko w wynikach wyszukiwania musimy skorzystać z SEO, czyli pozycjonowania. Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach polega na stworzeniu tzw. zaplecza, które spowoduje, że nasza strona będzie wysoko w wynikach wyszukiwarki. Przede wszystkim musimy ustalić jakie słowa kluczowe mogą kierować na naszą stronę. Kiedy już to zrobimy zaczynamy tworzenie zaplecza. Tutaj przydatni są copywriterzy. Są to osoby, które stworzą dla nas precle lub teksty zapleczowe ze słowami kluczowymi. Np. mamy stronę sprzedającą karmę dla psów, kluczowymi słowami może być karma, sprzedaż karmy, karma dla psów. Copywriter napisze tekst, który będzie zawierał te frazy. Teksty te dodawane są na blogi zapleczowe, które będą kierowały na naszą stronę. Oprócz tego dobrym, aczkolwiek trudnym sposobem jest linkowanie. Polega ono na stworzeniu tzw. backlinków, które będą odsyłały do naszej strony.

Czy można zrobić wszystko?

Odpowiedź brzmi nie. Pozycjonowanie w Google, czyli najpopularniejszej wyszukiwarce wymaga od nas umiejętności. Jeżeli zrobimy coś nie właściwie na naszą stronę może zostać nałożony ban lub filtr a co za tym idzie możemy zapomnieć o wysokim miejscu w wynikach wyszukiwania.

Jak zacząć?

Jeżeli chcemy wypromować naszą stronę niezbędna będzie kampania seo. Polega ona na określeniu grupy docelowej, zdefiniowania słów kluczowych oraz stworzeniu zaplecza. Oczywiście musimy pamiętać, że pozycjonowanie to proces ciągły.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *