Liczą się tylko pierwsze trzy miejsca?

Liczą się tylko pierwsze trzy miejsca?

Nie ma już dzisiaj firmy, która nie rozumiałaby jako organizacja znaczenia pozycjonowania stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. Nie wszystkie firmy decydują się oczywiście na korzystanie z takich usług, ponieważ rachunek ekonomiczny może przemawiać przeciwko takiemu rozwiązaniu, ale nie zmienia to jednak w niczym faktu, że jeśli firma chce istnieć w Internecie, musi istnieć w wynikach wyszukiwania w Google. Twierdzenie o tym, że jeśli kogoś nie ma w Google to nie istnieje, kiedyś było żartem specjalistów z branży, a dzisiaj jest powtarzane głównie przez samych internautów. Przesada w nim zawarta wcale nie jest zbyt duża, ponieważ nawet w przypadku poszukiwania usług lokalnych wielu ludzi rozpoczyna dzisiaj od sprawdzenia wyników wyszukiwania w Google.

Droga na szczyt

Sama obecność w wynikach wyszukiwania nie daje jednak gwarancji sukcesu już z tej prostej przyczyny, że nawet dla stosunkowo specjalistycznej frazy wyszukiwania możemy uzyskać kilka tysięcy wyników szczegółowych oraz dodatkowe kilkaset tysięcy wyników bardziej ogólnych, a typowy internauta zazwyczaj szuka w sposób ogólny, nie dokładny. Ilość osób, które zaglądają na drugą stronę wyników Google, zazwyczaj jest mierzona na poziomie błędu statystycznego badania, co daje nam pierwszy wniosek, że musimy pojawić się na pierwszej stronie. Pozycjonowanie w Google, by było jakkolwiek skuteczne, musi oznaczać znalezienie się przynajmniej na pierwszej stronie wyników, chociaż pozycja na jej spodzie także nie pozwala liczyć na zbyt wiele.

Badania aktywności internautów pokazują nam wyraźnie, że praktycznie wszyscy klikają na pierwszy link, bardzo dużo osób klika na link drugi, dużo osób wybierze link trzeci, a czwarty i kolejne cieszą się bardzo szybko spadającym entuzjazmem. Tempo spadku popularności zależy od wielu czynników, ale zawsze jest bardzo wysokie. Dlatego osiągniecie realnego sukcesu dla danej frazy musi oznaczać pozycjonowanie w Google oferujące nam co najmniej trzecie miejsce na liście wyników.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *